You are currently viewing Październik 2023

Październik 2023

Spis Treści

Zielniki

Klasa 2a wykonała przepiękne zielniki.

Alpaki

Dziś naszymi gośćmi były alpaki z Alpaki nad Dokawą. Zajęcia z alpakami w pozytywny sposób motywują do działania wpływając na rozwój sfery emocjonalnej oraz na poprawę samopoczucia.

Zakupy

Zakupy na targu i nasza mała produkcja cynamonowych czipsów z jabłek.

Plastyka

Zajęcia plastyczne – chętnie korzystamy z materiałów z recyklingu. Tutaj w roli głównej pudełko po jajkach. Dzieci rozwijają kreatywność,umiejętność czerpania radości ze skończonej pracy.

Robimy sobie kanapki

Dzieci samodzielnie przygotowały dla siebie pyszne i zdrowe kanapki. Uczyły się samodzielności oraz organizacji pracy. Zadanie wykonały doskonale, nie zapominając o myciu rąk.Kanapki wyglądały naprawdę apetycznie

Dzień znaczka pocztowego

Niedawno obchodziliśmy dzień znaczka pocztowego. W ramach TUS wybraliśmy się na pocztę. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą poczty oraz wysłać wcześniej pokolorowany znaczek pocztowy. Pobyt na poczcie był świetną okazją do trenowania odpowiednich zachowań w miejscu publicznym.

Dzień drzewa

10 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Drzewa. To coroczne święto ma na celu promowanie ochrony środowiska. Dzieci podczas edukacji przyrodniczej dowiedziały się, jakie znaczenie mają drzewa dla ludzi oraz roślin. Poznały również budowę drzewa oraz mieszkańców zamieszkujących las.

Uczymy się liter

Podczas nauki liter dzieci uruchamiają wszystkie zmysły, aby lepiej zapamiętać litery. Nauka liter nie tylko ćwiczy kreatywność, ale także koncentrację, logiczne myślenie oraz sprawność manualną.

Dzień Jabłka

28 września obchodziliśmy Dzień Jabłka. Popularny owoc odgrywa ważną rolę w podnoszeniu świadomości na temat zdrowego odżywiania. Podczas zajęć dzieci poznały budowę jabłka. W ramach TUS wybraliśmy się na zakupy do pobliskiego sklepu. Rozwiązywaliśmy ciekawe zadania i łamigłówki. Ważnym elementem zajęć było kształtowanie u dzieci umiejętności samoobsługowych oraz sprawności manualnej podczas ścierania jabłka na tarce. Zwieńczeniem zajęć była degustacja jabłka z dodatkiem cynamonu oraz wykonanie pracy plastycznej.

Kreatywność

Dziś zajęcia kreatywne poprowadziła pani Angelika. Podczas zajęć dzieci wykonywały masy plastyczne, które w naturalny sposób usprawniają ich ręce. Było przy tym sporo śmiechu i zabawy.

Kolejne zajęcia kreatywne prowadzone przez panią Angelikę. Podczas zajęć dzieci wykorzystały naturalne materiały zebrane podczas jesiennego spaceru. Była to okazja do rozwijania umiejętności manualnych niezbędnych podczas nauki pisania.

Zdjęcia wykonywano używając sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na nowoczesny sprzęt, który umożliwi rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów!

Więcej: https://naszaszkolazory.pl/category/aktualnosci/laboratoria-przyszlosci/

#LaboratoriaPrzyszłości #CentrumGovTech #MEiN #technologie #edukacja #nauka #EdTech #szkoła #innowacje