You are currently viewing Marzec 2023

Marzec 2023

Edukacja przyrodnicza

W trakcie edukacji przyrodniczej kształtowana jest postawa proekologiczna oraz zachowania wspierające oszczędzanie wody, która jest niezbędna do życia. Uczniowie dowiedzieli się o tym, dlaczego woda jest tak ważna w przyrodzie. Poznawali właściwości wody podczas różnych eksperymentów. Ciekawostka dla wszystkich…kto ma najwięcej wody w organizmie – kobieta, dziecko czy mężczyzna?

TUS

Wyjście do sklepu w ramach treningu umiejętności społecznych (TUS). Następnie zorganizowaliśmy nasz własny sklep w naszej klasie.

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.Podczas edukacji przyrodniczej uczniowie nabywali nowe wiadomości na temat pierwszych oznak wiosny. W ramach rozwijania kompetencji z zakresu technologii informatycznej korzystaliśmy z tablicy multimedialnej.

Dzień kolorowych skarpetek

Dziś 21 marca obchodzimy Dzień Kolorowych Skarpetek – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Dzieci otrzymały w prezencie skarpetki nie do pary.

Zajęcia rewalidacyjne

Zajęcia rewalidacyjne – uwrażliwiamy nasze zmysły i ćwiczymy pamięć!

Dogoterapia

Dziś w naszej szkole gościliśmy Psia Edukacja Dogoterapia. Psy to idealni terapeuci, nie oczekują niczego w zamian i są szczęśliwe, że mogą spędzić czas z człowiekiem. Podczas zajęć pies staje się głównym motywatorem skutecznie zachęcającym do wykonywania określonych zadań i pracy nad sobą.