You are currently viewing Listopad 2022

Listopad 2022

Andrzejki

Dzieci poznały tradycje oraz wróżby związane z wigilią świętego Andrzeja. Bawiliśmy się świetnie.

Nauka poprzez zabawę

Nauka przez zabawę – wprowadzamy cyfrę 8. Kreślenie leniwych 8 i ozdabianie wg własnego pomysłu.

Tydzień zdrowego żywienia

W „Naszej Szkole” w Żorach startujemy z Tygodniem Zdrowego Żywienia. Uczniowie przygotowali piramidę żywienia i nauczyli się posługiwać nożyczkami

Dzień życzliwości

Dzień Życzliwości i Pozdrowień – rozmawialiśmy na temat sposobów radzenia sobie ze złością i poznaliśmy podstawowe emocje.

Warsztaty ceramiczne

Miłe zakończenie tygodnia – jedziemy autobusem do MOK Żory na warsztaty ceramiczne. Dziękujemy Pani Ani za wspaniałe poprowadzenie zajęć.

Robimy lemoniadę

Matematyka na luzie

Matematyka na luzie… uczniowie podczas zabawy nabywają nowe umiejętności matematyczne. Bez stresu, powoli i cierpliwie. 

Święto Niepodległości

10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. W tym dniu przybliżyłyśmy dzieciom historię Polski, odśpiewaliśmy hymn narodowy oraz wykonaliśmy pracę plastyczną.

WF

Zajęcia z wychowania fizycznego dostosowane do potrzeb naszych dzieci. Dzieci uczą się czekania na swoją kolej i wytrwałości.

Opina Rodzica: „Dwie niesamowite Panie Nauczycielki i czwórka wspaniałych dzieciaczków”

Dogoterapia

Zajęcia z Dogoterapii to jedne z najbardziej ulubionych lekcji naszych uczniów. Zajęcia znakomicie rozwijają strefę umysłową i rozwijają rozwój dzieci. Zdjęcia nie kłamią. Zobaczcie jakim zainteresowaniem cieszą się te zajęcia.

Nauka czytania

Nauka czytania to podstawowa umiejętność każdego ucznia. Doskonalimy umiejętności czytania bez stresu a poprzez dobrą zabawę. Tym razem nasza pierwsza poważna lektura „Plastusiowy Pamiętnik”

Zabawy sensoryczne w ramach zajęć rewalidacyjnych

Ćwiczymy koncentrację, spostrzegawczość i kreatywność. Lekcje z naszymi Paniami nigdy nie są nudne. Stosujemy różne pomoce, dzięki którym nauka jest dobrą zabawą. A dodatkowo robimy fajne zabawki, którymi możemy bawić się w domu.

Jednym z najbardziej genialnych materiałów do zabawy z dziećmi jest… MAKARON – zobacz makaronową tęczę, którą zrobiliśmy podczas zajęć sensorycznych.

Testujemy smaki

nauka i zabawa w jednym. Wszyscy dobrze się bawimy, poznajemy nowe smaki i nazwy.