You are currently viewing Październik 2022

Październik 2022

WF

Nasze lekcje WF’u odbywają się zarówno w sali, basenie jak i na placach zabaw. Dbamy o dobrą kondycję fizyczną.

Matematyka

Matematyka w Naszej Szkole na pewno nie jest nudna a czasami uczymy się jej tak jak pokazują zdjęcia.

Jesień

Jesień zachwyca bogactwem kolorów i faktur. Dzieci podczas zajęć poznają różne techniki plastyczne.

Dzień Makaronu

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Makaronu. Kolorowy makaron to oprócz licznych wrażeń dotykowych i wzrokowych, także możliwość segregowania, mieszania kolorów i kształtów, układania barwnych mandali czy tworzenia ozdób zero waste.

Święto talentów

W ramach święta talentów i mocnych stron nasz uczeń zaprezentował nam swoje zainteresowania. Leon pasjonuje się militariami i marzy, aby zostać w przyszłości wojskowym i kierować czołgiem. Na lekcji techniki zrobiliśmy wspólnie czołg.

Międzynarodowy Dzień Zwierząt

4 października odbył się Światowy Dzień Zwierząt.Z tej okazji nasi uczniowie włączyli się w zbiórkę karmy dla Żorskiego Azylu dla Zwierząt. Odbyły się po raz kolejny zajęcia z dogoterapii. Rodzicom dziękujemy za włączenie się do akcji.

Zajęcia rewalidacyjne

Magiczne kulki to jedna z zabaw sensorycznych przeprowadzonych w ramach zajęć rewalidacyjnych. Zabawa ta aktywizuje wszystkie nasze zmysły i wspomaga rozwój.

Urodziny Leona

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła” Żory to miejsce, gdzie staramy się rozwijać poczucie wspólnoty. Tworzyć zintegrowaną grupę, w której dzieci są radosne, cieszą się z możliwości przebywania ze sobą. Sprzyja temu wspólne świętowanie urodzin dziecka. Poprzez uczestnictwo we wspólnej zabawie i poczęstunku, budują pozytywne relacje, integrują się z grupą. Urodziny pozwalają również zdobyć nowe umiejętności społeczne t.j. składania życzeń, częstowania kolegów, wspólnej zabawy.

Biblioteka

Nasi uczniowie z wielką radością zapoznali się z magicznym dla nich miejscem, jakim jest biblioteka. Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Panie zapoznały nas ze strefą dziecięcą – kącik: zabaw, muzyczny i filmowy. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Biblioteka Miejska w Żorach jest unikatowa z niebanalnymi wnętrzami.

Lekcja matematyki

Nasze lekcje nigdy nie są nudne. Staramy się aby uczniowie korzystali ze wszystkich możliwych pomocy i aby nauka nigdy nie była nudna.