You are currently viewing Listopad 2023

Listopad 2023

Klasa 1

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Celem święta jest promowanie zdrowego odżywiania się wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie zapoznali się z piramidą żywienia oraz z odpowiednimi nawykami żywieniowymi. Za pomocą zmysłu dotyku rozpoznawały owoce i warzywa. Zwieńczeniem zajęć była degustacja przyniesionych przez dzieci zdrowych smakołyków.

Alfabet

W krainie alfabetu- zmagania z kolejną literą alfabetu.Tym razem dzieci poznają „s” jak samolot. Podczas zajęć uwrażliwiamy również słuch z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.

Pasowanie na ucznia

Dziś odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła” Żory. Był to wyjątkowy dzień dla każdego ucznia. Adrian, Artur, Oliwier, Marysia, Piotr oraz Ksawery zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów. Dzieci po raz pierwszy pięknie wyrecytowały wierszyki. Najważniejszą częścią było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez panią Dyrektor Sabinę Kubica. O tym szczególnym dniu będą przypominać dzieciom wręczone dyplomy oraz drobne upominki. Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów.

Zabawy z symetrią

Klasa 2

Zakupy

Idziemy na zakupy czyli ćwiczenia obliczeń pieniężnych w praktyce.