You are currently viewing Sprawozdanie z wykorzystanych środków w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Sprawozdanie z wykorzystanych środków w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła” w Żorach do dnia 31.12.2022, otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30000 złotych na zakup wyposażenia, narzędzi i pomocy dydaktycznych. Nowoczesny sprzęt, uatrakcyjni naszym uczniom czas spędzony w szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania i pasje nie tylko w ramach lekcji (zajęć edukacyjnych), ale również w trakcie zajęć pozalekcyjnych.

Do 31 grudnia 2022 szkoła otrzymała następujące wyposażenie:

• Drukarka 3D MakerBot Sketch – pakiet edukacyjny
  • Laptop Lenovo Legion 5 Pro 16IAH7H 82RF00ERPB i7-12700H 16 WQXGA165 Hz 32GB 512 SSD RTX3060 W11Pro
  • Lutownica precyzyjna 60W Techrebal „Black Samurai” TBS60W z wyswietlaczem A634-58297
  • Stacja lutownicza Hot-Air Techrebal 858D 039D-56175
  • Tablica Edu Mikrokontroler AtMega 2560 Wer. A1
  • Lampa pierścieniowa HAMA LED-RL SpotLighy Steady 120 Set
  • Mikrofon Boya-WM4 Pro -K2
  • Statyw HAMA star 62
  • Gimbal ręczny MOZA AirCross 2 Professional Kit
  • Aparat SONY ZV-1 Czarny wraz z kartą pamięci SANDISK Extreme PRO SDXC 125 GB i akcesoriami
  • Mikrofon Kierunkowy BOYA BY-BM2021
  • Długopis 3D Creality
  • Magic Dongle do robota Photon
  • Mata edukacyjna do Photona
  • Robot Photon EDU
  • Piankowa mata edukacyjna puzzle do Photona
  • Robot Photon EDU wraz z tabletem 10″
  • Makey Makey – zestaw wynalazków

Zakupiony sprzęt odpowiada naszym potrzebom i będzie wykorzystywany na zajęciach obowiązkowych do realizacji podstawy programowej, i zajęciach dodatkowych. Wspomoże nas w realizacji naszej misji czyli rozwoju pasji i zainteresowań u naszych uczniów.

Efekty pracy wykonanej przy pomocy zakupionego sprzętu można będzie zobaczyć w naszych mediach społecznościowych Facebook’u i YouTube oraz na stronie www.